Dlaczego warto uczyć dzieci języka hiszpańskiego?

Strona główna / Blog / Dlaczego warto uczyć dzieci języka hiszpańskiego?

Dlaczego warto uczyć dzieci języka hiszpańskiego?

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim to w dzisiejszych czasach prawdziwy must-have zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i tych prywatnych. Dlatego w pewnym momencie my jako rodzice podejmujemy decyzje o wsparciu naszych dzieci w nauce na przykład poprzez zapisanie ich do szkoły językowej. Chcemy im w ten sposób pomóc i zadbać o lepszą przyszłość w życiu dorosłym. Jednak czy sam język angielski wystarcza?

Dlaczego język hiszpański, a nie np. niemiecki?

Język hiszpański w ostatnich latach zyskał dużą popularność. Przez to w szybkim tempie zaczął wypierać takie języki jak francuski, a nawet niemiecki. W szkołach coraz częściej jako drugi język do wyboru pojawia się hiszpański. Przyczyniły się do tego sukcesu m.in. media społecznościowe i seriale hiszpańskojęzyczne (La casa de papel). A co liczby mówią nam o tym języku?

Hiszpański jest drugim pod względem powszechności językiem na świecie. Jest językiem ojczystym dla około 450 milionów ludzi, natomiast na całym świecie posługuje się nim ponad 1,5 miliarda osób. Dodatkowo jest jednym z kluczowych języków dla takich organizacji jak WHO, FIFA, UNICEF, ONZ, OPA czy Interpol.

Przydatność w podróży!

Język hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach. Otwiera nam to możliwość odwiedzenia nowych miejsc bez bariery językowej. Dzięki temu dzieci będą mogły poznać nowych ludzi, miejsca i kultury, które są daleko od domu. Natomiast my będziemy spokojniejsi o nasze dzieci w obcych dla nas zakątkach świata. W tym języku dogadamy się m.in. w: Ameryce południowej, Ameryce północnej, zachodniej Europie oraz w zachodniej Afryce.

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Hiszpański jest językiem, które dzieci bardzo łatwo przyswajają – jest on bardzo melodyjny, lekko brzmiący i stosunkowo łatwy gramatycznie. Przez wielu określany jest zatem jako przyjazny. Techniczne właściwości danego języka to jednak jedno. Aby dziecko uczyło się chętnie i szybko, także zajęcia muszą być „przyjazne”, czyli w dużej mierze opierające się na zabawie. Należy zatem szukać placówki, w której kładzie się nacisk na naukę (na przykład poprzez porozumiewanie się z nauczycielem po hiszpańsku), ale która jednocześnie zapewni dziecku frajdę i „przemyci” język poprzez bardzo atrakcyjne zajęcia.

Metoda Colorín Colorado w Carlos – Szkoła Języków Obcych

W naszej szkole na pierwszym miejscu stawiamy komunikację w języku wybranym przez kursanta. Dlatego w używanej przez nas licencjonowanej metodzie Colorín Colorado zależy nam na płynnej komunikacji w języku hiszpańskim. Dzięki wzbogaconym zajęciom o różne gry i zabawy dzieci osłuchują się z językiem i stawiają swoje pierwsze kroki w nowym ciekawym języku. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że starsze dzieci należy uczyć inaczej niż te najmłodsze. Dlatego dostosowujemy przebieg zajęć do wieku kursantów. Zajęcia prowadzone w małych
grupach rówieśniczych również pomagają dzieciom wzajemnie wspierać się i rywalizować w grach i zadaniach.

Podsumowując

Kiedy nasze dzieci dorosną i będą stawiały swoje pierwsze kroki na rynku pracy, język angielski będzie już standardem dla większości z pracodawców. Dlatego, aby się wyróżnić, młodzi dorośli oprócz angielskiego, powinni znać dodatkowy język taki jak hiszpański. Jednak aby dziecko chciało posługiwać się tym językiem, musi się z nim oswoić. W szkole językowej poprzez gry i zabawy dzieci zaprzyjaźnią się z hiszpańskim i dzięki temu w przyszłości lepiej odnajdą się w otaczających ich świecie.